:: Strona główna :: Mapka :: Kontakt :: 7 VII 2019
20
:: Idea :: Organizatorzy :: Przyjaciele :: Program :: Patronat :: Historia :: Sponsorzy :: Galeria Plakatów ::
:: Zagrali u nas ::

ORGANIZATORZY:

 • Komitet Organizacyjny "Soli Deo":
  1. Ks. Marek Kuśmierczyk
  2. Mirosław Kita
  3. Monika Proć - Gleń
  4. Iwona Dzikoń
  5. Joanna Ćwikła
  6. Ewa Odrzywolska
 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

 • Kontakt z organizatorami:

  Dyrektor festiwalu - ks. Marek Kuśmierczyk, tel. 0 783 962 935
  Kierownik Artystyczny - Monika Proć-Gleń, tel. 0 691 955 611, e-mail: akinom-glen@wp.pl
  Kierownik, koordynator zespołu organizacyjnego - Mirosław Kita - Biuro Festiwalu, tel. 0 606 423 410


  WSPÓŁORGANIZATORZY:

  Urząd Miasta w Biłgoraju
  Starostwo Powiatu Biłgorajskiego
  Urząd Gminy w Biłgoraju
  Biłgorajskie Centrum Kultury

  FESTIWAL TO NASZE WYZWANIE

  Dla młodych ludzi, skupionych w stowarzyszeniu każdy festiwal to okazja do dania coś z siebie, wyzwala z egoizmu, uczy współpracy w gronie rówieśników i pracowitości, wyzwala ogromny potencjał pomysłów, kształtuje osobowość i odpowiedzialność. To wszystko pomaga stawać się młodym ludziom bardziej szlachetnym i otwartym na innych. Festiwale w Biłgoraju to długa tradycja sięgająca 1993 r. (patrz: historia). Przez grono organizatorów przewinęły się już setki młodych osób. Wiele z nich dzisiaj mają już swoje własne rodziny, dzieci. Ale niektórzy jeszcze do dziś wspierają KSM w każdym tak dużym przedsięwzięciu jak SOLI DEO.

  Festiwal integruje środowisko lokalne. Każda nowa jego edycja stwarza okazję do wielkiego festynu rodzinnego (bez alkoholowego). Dla dzieci i młodzieży zawsze są przygotowywane duże atrakcje.

  Młodzież skupiona w KSM oraz Komitet Organizacyjny SOLI DEO kilka miesięcy przed festiwalem rozpoczyna już pierwsze prace związane z tym wydarzeniem. Jeszcze na feriach zimowych są rozsyłane zaproszenia z regulaminem festiwalu do adresatów w całej Polsce. Projektuje się plakat festiwalowy, scenografie, zaprasza się gwiazdy muzyki chrześcijańskiej i nie tylko, odwiedza się rozgłośnie radiowe i telewizyjne w celu lansowania festiwalu, poszukuje się sponsorów itp. Im bliżej festiwalu tym pracy jest więcej i wymaga coraz to nowszych pomysłów. Sam czas trwania festiwalu to wzmożona praca całego zespołu organizacyjnego składająca się często z kilkudziesięciu młodych ludzi. Wszyscy spełniają swoje zadania na miarę swoich umiejętności i sił. Festiwal jest dla nas wszystkich poważnym wyzwaniem.

  A po festiwalu? Chociaż zazwyczaj są to już wakacje, dalej się spotykamy aby powspominać Soli Deo, podzielić się nowymi przeżyciami i wymienić zdjęcia między sobą. Uzgadniamy co zmienić aby za rok kolejny festiwal był jeszcze lepszy. Mamy nadzieję, że to co robimy pomoże bardziej zbliżyć nas i innych do Boga!

  Organizatorzy  Webmaster