:: Strona główna :: Mapka :: Kontakt :: 7 VII 2019
20
:: Idea :: Organizatorzy :: Przyjaciele :: Program :: Patronat :: Historia :: Sponsorzy :: Galeria Plakatów ::
:: Zagrali u nas ::

HISTORIA FESTIWALU

::1993 :: 1994 :: 1995 :: 1996 :: 1997 :: 1998 :: 1999 :: 2000 :: 2001 :: 2002 :: 2003 :: 2004 :: 2005 :: 2006 :: 2007 :: 2008 :: 2009 :: 2010 :: 2011 :: 2012 :: 2013 :: 2014 :: 2015 :: 2016 :: 2017 ::

XIII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNEJ SOLI DEO - BIŁGORAJ 2012

Grali i śpiewali na chwałę Boga


Festiwal Soli Deo w Biłgoraju, należy do jednego ze stałych wydarzeń kulturalnych i religijnych w Biłgoraju od trzynastu lat. W tym roku jego XIII edycja odbyła się w sierpniu, o czym zadecydowali organizatorzy, zrażeni ciągle niesprzyjająca, lipcową pogodą. Patronat duchowy nad festiwalem objął ks. Bp Mariusz Leszczyński. Na scenie przed Urzędem Miasta (co także należy do nowości) zgromadziła się spora widownia, jak i stała publiczność, która od wielu lat związana jest z festiwalem. W tm roku zaprezentowało się 10 wykonawców, byli wśród nich soliści, zespoły instrumentalne i instrumentalno-wokalne z całej Polski. Całość zmagań konkursowych poprzedziła Msza Święta w kościele św. Jerzego w Biłgoraju, w której udział wzięli organizatorzy, goście oraz miejscowi mieszkańcy. Wszystkich przybyłych na eucharystię przywitał ks. Stanisław Michał Budzyński – proboszcz parafii św. Jerzego. Homilię wygłosił ks. Andrzej Hilewicz. Uroczyste rozpoczęcie festiwalu z udziałem ks. Dyrektora Marka Kuśmierczyka, oraz pana burmistrza Janusza Rosłana nastąpiło o godzinie 16.30. Konferansjerką festiwalu była p. Monika Białek z TVP. Przez kilka godzin publiczność mogła oglądać zmagania konkursowe, oraz brać udział w Konkursie Loteryjnym, przygotowanym przez młodzież z KSM „Nadzieja” w Gromadzie.

Występy obserwowało 4-osobowe Jury w składzie: Pan Tomasz Książek - przewodniczący, Mira Krużel, ks. Piotr Spyra – organizator Exodusu Młodych w Zwierzyńcu oraz pan Paweł Romek. Około godziny 19.30 na scenie pojawił się Mate.O - gość specjalny festiwalu.

Na zakończenie ogłoszono listę laureatów oraz wręczono nagrody. Wśród wręczających nagrody na scenie byli współorganizatorzy festiwalu: p. Janusz Rosłan – burmistsrz miasta oraz p. Stanisław Schodziński – wicestarosta biłgorajski.

Nagrody Gand Prix i II miejsca jury w tym roku nie przyznało. I miejsce i nagrodę w wysokości 1750 zł zdobyli: Katarzyna Soszka z zespołem z Biłgoraja oraz Katarzyna Żaneta Brzóska z Żor.
III miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł zdobył zespół „Kanaan” z Biłgoraja.
Wyróżnienie i 500 zł otrzymał zespół „Asilum” z Tarnawatki.
Nagrodę specjalną przyznano dla zespołu”Iactanti Fidei” z Biłgoraja.

Podziękowania należą się wszystkim organizatorom, wolontariuszom w liczbie ponad 50, wykonawcom, publiczności oraz sponsorom, bez których ten festiwal niemógłby się odbyć. Serdeczne Bóg Zapłać!!! I zapraszamy za rok.

Monika Kita
Organizatorzy:

Dyrektor festiwalu - ks. Marek Kuśmierczyk

Kierownik Artystyczny - Monika Proć - Gleń
Kierownik, koordynator zespołu organizacyjnego - Mirosław Kita
Msza Św. Organizatorzy Festiwalu
Nasza publiczność Katarzyna Soszka z zespołem
Ogólny widok na scenę Wręczanie nagród
Zespół ASILUM - Tarnawatka Jury
Katarzyna Żaneta Brzóska - Żory LACTANTI FIDEI - Biłgoraj
Biuro festiwalu Obrady Jury
Koncert Mate.O Koncert Mate.O
Koncert Mate.O Koncert Mate.O
Prezenterka Monika Białek Paulina Dudewicz - Łęczna
Karolina Żurek - Biłgoraj Koncert Mate.O
Zespół KANAAN - Biłgoraj Prezenterka Monika Białek
i dyr. Festiwalu ks. Marek Kuśmierczyk


Webmaster